EGT8121

AİLE ŞİRKETLERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN DEĞİŞİM ONLINE EĞİTİMİ

Eğitim ile şirketin sürdürebilirliğini sağlayarak gelecek kuşaklara sağlam bir şirket devredebilmesi, genç kuşaklara yetki devri planını ve kuralları, şirketin değişen koşullara uyum sağlaması şirketi, bağımsız olarak kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde yönetilmesi amaçlamaktadır.

Etkinlik Tarihi

15.10.2021
  • Saat: 14:00 - 15:30
  • Son Kayıt Tarihi: 15.10.2021
  • Kalan Kontenjan: 619
Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik için Değişim Online Eğitimi
15 Ekim 2021
14:00-15:30

Aile şirketlerimizin karşılaştığı en temel sorunların başında ikinci ve üçüncü kuşağa iş ve yetkilerin devredilmesi geliyor. Aile şirketlerinde genç kuşaklara yetki devredilirken pek çok sorun yaşanmaktadır. Genç kuşaklar firmanın geleceğe uzanan köprüsü olduğu için yetki devri, şirketin çevresiyle birlikte bir bütün olarak ele alınmasını gerektirir. Amaç aile şirketlerinin ömrünü uzatmak ve sürdürülebilir kılmaktır. Sürdürülebilir olmak için çevre ve piyasa değişimiyle birlikte eldeki kaynak ve yetileri iyi kullanarak gelecekteki rekabete hazır olmak gerekir. Özellikle hızla değişen küresel ekonomik koşullarda ve inişli çıkışlı ekonomik kriz dönemlerinde aile şirketleri, geleceğini teminat altına alabilmek için ailenin ve işin sınırlarını net olarak belirlemeli ve bu sınırları birbirleriyle karıştırmamalıdır.
 
Bu program ile;
• Şirketin sürdürebilirliğini sağlayarak gelecek kuşaklara sağlam bir şirket devredebilmesi
• Genç kuşaklara yetki devri planını ve kuralları
• Şirketin değişen koşullara uyum sağlaması
• Şirket bölünmesinin önüne geçmeyi
• Şirketi, bağımsız olarak kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde yönetilmesi amaçlamaktadır.

Eğitim İçeriği

• 21.yy şirketlerimizin öncelikleri
• Değişime neden ihtiyaç duyuyoruz?
• Şirketlerin yaşam döngüsü nasıl şekilleniyor?
• Şirketlerimiz neden kısa ömürlü?
• Geleneksel yapıdan kurumsal yapıya geçiş
• Kurumsallaşmada temel taşlar
• Aile / Ortaklar Anayasası / Sözleşmesindeki temel ilkeler
• Şirketlerin yaşam döngüsündeki tehditler
• Nepotizm'den Meritokrasi'ye geçiş

Eğitim saat 15 Ekim 2021 tarihinde 14:00-15:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Zoom altyapısı kullanılarak yapılacak eğitimde bir gün öncesinden katılımcılarımıza katılım linki gönderilecektir. 

Seminer günü, başlama saatinden 10 dakika öncesinden linke tıkladığınızda eğitimin yapılacağı sınıfa girmiş olacaksınız. 

https://zoom.us/download sitesinden Zoom programını yükleyebilirsiniz.

Ücret ve Kayıt:
Eğitime katılım ücretsizdir.


Eğitmen: Engin KESKİNEL - Danışman

Otomotiv Lastikleri Tevzi A.Ş.'de (OLTAŞ) çalışma sırasıyla Tahsilat Şefi, Bölge Satış Müdürü, Bayi Geliştirme Müdürü, Planlama Müdürü ve Pazarlama Grup Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Bu şirkette birçok yeni projeye imza atan Engin Keskinel, Continental Lastiklerinin ülkemize gelmesine katkıda bulunmuştur. OLTAŞ’ın Continental Almanya’ya satışını istinaden Koç Holding’in yeni kurulmakta olan satın alma şirketi ZER A.Ş.ye geçen Engin Keskinel, bu şirkette de Pazarlama Hizmetleri Müdürü olarak birçok projeyi hayata geçirmiştir. Kendi isteği ile Koç Grubu’ndan ayrılarak 1990 yılında Koç Holding’e bağlı hayatına başlayan Engin Keskinel Koç Grubunda kesintisiz olarak 25 yıl hizmet verdikten sonra, 2016 yılı itibariyle Yönetim ve Strateji Danışmanlık kariyerine başlayarak gelişen ve gelişmek isteyen şirketlere tecrübesini yayma misyonunu üstlenmiştir. Engin Keskinel, kurumların iş süreçlerini yeniden düzenlenmesi, şirket organizasyonel ve operasyonel etkinlik, değişim yönetimi, proje yönetimi, performans yönetimi ve prosedür hazırlanması üzerinde deneyim sahibidir. Ayrıca Satış, Pazarlama ve Satınalma yönetimleri ve strateji geliştirilmesini kapsayan fonksiyonel alanlarda uzmandır. 
Engin Keskinel, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini de aynı üniversitenin İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Ayrıca Koç Holding bünyesinde çalışırken çeşitli yönetim eğitimlerine katılmış ve kurum içinde Mentor olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda Adler Koçluk eğitimini de tamamlayan Engin Keskinel, birçok kurumsal şirkete yönetim becerileri konularında eğitim seminerleriyle birlikte şirketlerin çalıştaylarına moderatörlük yapmaktadır. 
Yönetim konularında birçok makalesi bulunan Engin Keskinel, evli ve bir kız çocuk babasıdır. 

KATILIMCI TİPİNİ SEÇİNİZ

ETKİNLİK DETAY

Seminer / Eğitim Arama

Türü
Tipi
Adı
Kodu
İçeriği

Bu site içeriğinin her türlü hakkı İstanbul Sanayi Odası'na aittir. İzinsiz kullanılamaz.

Gri Creative